Remotiv extra, tégy a rosszkedv ellen
Remotiv extra, enyhe depressziós tünetek ellen

Hogyan vészeljük át ezt a nehezebb átmeneti időszakot?

Szezonális depresszió hogyan győzhető le
„Napok óta esett. Csendesen, kitartóan, szürkén. Néztem ki az ablakon, figyeltem a lecsurgó esőcseppeket, és reménytelenül fásultnak éreztem magam. Fel kéne öltözni, elindítani a reggelt, szólt a belső hang, de minden mozdulat nehezemre esett. Kényszeredetten turkáltam a ruhák között, semmi nem tetszett. Eközben a rádió gorombán recsegte az újabb rémhíreket a koronavírus-helyzetről. A reggelit is kihagytam, enni sem volt kedvem. Egy újabb nap, és azt kívántam, bárcsak lenne már újra este, hogy bebújhassak a paplan alá, el a világ elől.”

Ismerős érzések? Fásultság, energiahiány, kedvetlenség – az ősz beköszöntével sokan éreznek hasonlóképpen. A borús, szürkébe forduló és egyre rövidebb nappalok, a fény hiánya a depresszió tüneteinek gyakoribb kialakulását idézi elő. Az ilyenkor előforduló lelki betegséget hívják a szakemberek szezonális affektív zavarnak, vagy szezonális depressziónak, amelyre a jelenlegi járványhelyzet további hajlamosító tényező lehet. A fokozott stressz, a betegségtől való szorongás, a bezártság, a kényszerű szociális izoláltság súlyosbíthatják a szezonális depresszió tüneteit azoknál, akik amúgy is érzékenyebbek ebben az időszakban, de tüneteket okozhatnak a lelkileg viszonylag kiegyensúlyozottaknál is.

De mit tehetünk ilyenkor? Hogyan vészeljük át ezt a nehezebb átmeneti időszakot és maradjunk mentálisan is egészségesek?

E

Figyeljünk jobban magunkra! A rendszeres testmozgás nemcsak az immunrendszerünknek tesz jót, de a lelkünknek is előnyére válik. Egy nagy séta a szabadban, még akár rosszabb idő esetén is, jó érzéssel tölthet el bennünket, és fitten tart. Emellett a minőségi alvás és a kiegyensúlyozott, minél színesebb táplálkozás alapfeltétel. Erősítsük immunrendszerünket megfelelő vitaminokkal, ásványi anyagokkal.

E

Tegyünk meg mindent az elszigeteltség ellen! Betartva a járványügyi előírásokat, találkozzunk barátainkkal, rokonainkkal, beszélgessünk velük, tartsuk fenn, ápoljuk kapcsolatainkat!

HOgyan vészeljük át a nehezebb időszakokat
E

Amennyire lehetséges, árasszuk el fénnyel a lakásunkat, gyújtsunk gyertyákat, engedjünk be minél több természetes fényt a szobánkba, pótolva ezzel a kieső napsugárzás jótékony hatását.

E

Hódoljunk továbbra is a hobbinknak, keressünk aktívan és tudatosan mindennap valamit, ami örömmel tölt el bennünket! Így nem hagyunk teret a rossz hangulatnak, nem engedjük, hogy az eluralkodjon felettünk. Nézzünk meg egy vicces filmet, süssünk egy adag süteményt a gyerekekkel, vagy kényeztessük magunkat egy relaxáló, habos kádfürdővel.

E

Ha pedig végképp úgy érezzük, mindez kevés, keressünk fel bátran egy pszichoterapeutát, aki személyre szabott terápiával lát el bennünket.

Magazin

Próbálj meg lazítani

Próbálj meg lazítani

Próbálj meg lazítaniNemrég elváltam, újjá kellett szervezzem az életemet – kezdi történetét Tünde, aki két kisfiát...

bővebben
A kapcsolatok ereje

A kapcsolatok ereje

A kapcsolatok erejeA minap egy nagyon kedves volt céges vezetőm bejegyzését olvastam az egyik közösségi hálón, amely a...

bővebben
Segít a lélek napsugara

Segít a lélek napsugara

Segít a lélek napsugaraÁdám harmadéves egyetemistaként úgy döntött, halaszt egy félévet, és önkéntesnek áll Afrikában....

bővebben

A vény nélkül kapható Remotiv extra filmtabletta az orbáncfű kivonatát tartalmazó növényi gyógyszer. A „lélek napsugaraként” is emlegetett orbáncfű révén klinikailag igazoltan javítja a hangulatot, csökkenti az enyhe depresszió tüneteit (lehangolt lelkiállapot, hangulati labilitás, belső belső nyugtalanság, stressz).

E

Javítja a hangulatot

E

Fokozza a motivációt

E

Garantált gyógyszerminőség

E

Klinikailag igazolt hatás*

Remotiv extra enyhe depresszió ellen

Vény nélkül kapható, orbáncfűkivonat-tartalmú gyógyszer

Weboldalunkon a következő publikációkra hivatkozunk: * – Schrader E. et al: Hypericum Treatment of mild-moderate depression in a Placebo-controlled study, Human Psychopharmacology 1998 – Schrader E.: Equivalence of St.John’s wort extract (Ze 117) and fluo.; Clinical Psychopharmacology 2000