

Segít a lélek napsugara
Ádám harmadéves egyetemistaként úgy döntött, halaszt egy félévet, és önkéntesnek áll Afrikában. Ám a tervezett indulás 2 hónapot csúszott, Ádám pedig a napi rutin elvesztése miatt egyre depressziósabbá vált.
Az egyetemista Ádám mindig tevékeny életet élt, jól tanult, majdnem minden vizsgája jelesre sikerült, ezért is gondolta, hogy ráférne egy kis pihenés, szívesen megnézné önkéntesként Afrikát. Sajnos kiderült, hogy az utazásra várni kell, ezért Ádámnak lett két olyan hónapja, amikor nem tudta, mit kezdjen magával. Eleinte örült is ennek, azt gondolta, hogy végre addig alszik, amíg csak kedve van, megnéz minden filmet, amire az utóbbi időben nem jutott idő. Ám ahogy teltek a hetek, egyre kedvtelenebbé vált. Későn aludt el, délig ki sem kelt az ágyból, utána azonnal filmet nézett. Reggelizni, ebédelni is elfelejtett, csak esténként evett, és akkor is csupa egészségtelen ételt. A barátaival alig találkozott, inkább a telefonját nyomkodta unottan. Közeledett az afrikai út időpontja, és Ádám úgy érezte, már nincs is kedve elutazni. Ez a gondolat megrémítette, ezért egy amerikai pszichiáter javaslatai alapján 5 pontos tervet dolgozott ki.
Állítsunk fel egy rendszert, ami jó a lelkünknek is
Vegyük észre a jeleket és vegyük komolyan a problémát! A depresszió ezerarcú betegség, számos testi-lelki tünettel, emiatt nehéz azonosítani. De ha valaki örökösen fáradt, vagy állandó fejfájásról, álmatlanságról panaszkodik, étvágytalan, és nem leli kedvét korábban örömteli időtöltésében, kezdjünk gyanakodni. Figyeljünk az ilyen elejtett mondatokra: „Semminek nincs értelme”, „Minek is élek…” – mert ezek depresszióra figyelmeztethetnek
Odafigyelt arra, hogy ne csak este egyen, hanem rendszeresen, a nap minden szakaszában.
Elhatározta, hogy minden nap tevékenykedni fog legalább 4-5 órát. Naponta járt bevásárolni, főzött magának, elment edzeni a konditerembe, találkozott ismerősökkel, ügyeket intézett.
Írt egy listát arról, hogy miket kell elintéznie és megcsinálnia. Amikor mindent ki tudott pipálni, akkor megünnepelte magát.
Felállított kisebb célokat, például megtanult minden este 20 új francia szót. Ha nehezen ment neki, csak 15-öt, mert nagyon figyelt rá, hogy ne szegje kedvét, ne élje meg kudarcként, ha valami nem sikerült.

Egy barátja adott neki orbáncfű-tartalmú Remotiv extrát. Az orbáncfüvet a lélek napsugaraként szokták emlegetni, az enyhe depresszióra való jótékony hatását számos kutatás igazolta. A Remotiv extra recept nélkül kapható a patikában, magas orbáncfű-tartalma révén enyhíti a búskomorságot és javítja a hangulatot. Hozzászokástól, függőségtől sem kell tartani. Ádám jobb kedvű lett a gyógyszertől, amely abban is segített, hogy tartani tudja az általa összeállított napi rutint. Néhány hét elteltével már sokkal jobb volt a kedve, és úgy érezte, szép lassan visszatér az energiája. Már alig várta, hogy végre elutazhasson Afrikába.
További blogok
Fordíts hátat a FOMO-nak!
Fordíts hátat a FOMO-nak!A FOMO (Fear Of Missing Out – „valamiről lemaradunk”) jelenség ismeretének fontosságát mi sem bizonyítja jobban, mint...
Újra szabadok lettünk, mégsem vagyok vidám
[et_pb_nextend_smart_slider_3_fullwidth slider="2" disabled_on="on|off|off" _builder_version="4.9.4"...
„Mosolygós” depresszió
[et_pb_nextend_smart_slider_3_fullwidth slider="2" disabled_on="on|off|off" _builder_version="4.9.4"...
A vény nélkül kapható Remotiv extra filmtabletta az orbáncfű kivonatát tartalmazó növényi gyógyszer. A „lélek napsugaraként” is emlegetett orbáncfű révén klinikailag igazoltan1,2,3 javítja a hangulatot, csökkenti az enyhe depresszió tüneteit (lehangolt lelkiállapot, hangulati labilitás, belső belső nyugtalanság, stressz).
Javítja a hangulatot
Fokozza a motivációt
Garantált gyógyszerminőség
Klinikailag igazolt hatás*

Vény nélkül kapható, orbáncfűkivonat-tartalmú gyógyszer
* – Schrader E. et al: Hypericum Treatment of mild-moderate depression in a Placebo-controlled study, Human Psychopharmacology 1998
– Schrader E.: Equivalence of St.John’s wort extract (Ze 117) and fluo.; Clinical Psychopharmacology 2000