Remotiv extra, tégy a rosszkedv ellen
Remotiv extra, enyhe depressziós tünetek ellen

Öt apró mentőötlet, ha nincs erőnk felkelni az ágyból

Itt a reggel, de mi úgy érezzük, nincs erőnk felkelni az ágyból… Időről időre, egy-egy hajtósabb időszakban vagy az óraátállítás környékén mindenkit megkísért az ágyban maradás és a lustálkodás gondolata. Olyan is előfordulhat azonban, hogy ténylegesen nincsen erőnk kikelni az ágyból – például akkor, ha hangulatzavarral küzdünk.

ha-nem-tudunk-kikelni-az-agybol

Felmérések szerint minden hatodik nő és minden nyolcadik férfi élete során átél legalább egy hosszabb-rövidebb ideig tartó depressziós epizódot. Örömérzetre való képtelenség, reményvesztettség, energia- és motivációhiány, evés- és alvászavarok jelezhetik, ha nem vagyunk rendben lelkileg.

A betegségre jellemző, hogy reggel és a délelőtti órákban rosszabb lehet a hangulatunk, és a nap végére javul valamennyit. Így érthető, ha depressziósan nehezen kezdünk el egy-egy újabb napot. Ne haragudjunk magunkra ezért, hiszen ez az állapotunkkal jár! Mások talán lustálkodásnak gondolják, de nekünk valóban kőkemény harc lehet a reggeli felkelés. Önostorozás helyett próbáljunk ki pár praktikát, amelyek segíthetnek túllendülni a napunk legnehezebb részén.

Tegyük a lehető legmesszebb az ébresztőt! Jó ötlet lehet, ha például a kávéfőző mellé tesszük az órát, így, ha már egyszer felkeltünk, főzzünk egy kávét, hogy – ha nehezen is, de – elinduljon a nap. Az is segíthet, ha kisállatot tartunk, aki kitartóan, de szeretettel kiparancsol bennünket reggelente az ágyból! Ráadásul együtt könnyebb a napi rutint kialakítani és megtartani.

Mozgassuk át magunkat, ha kell, még az ágyban! Ha nincs erőnk felkelni, az ágyban is mozoghatunk. Szánjuk rá magunkat, hogy minden izmunkat átmozgassuk, mindaddig, amíg azt nem érezzük, hogy már van erőnk kikelni az ágyból.

Fordítsuk a hasznunkra az éjszakai felébredést! Kissé kegyetlennek tűnhet a módszer, de próbáljuk ki, hogy iszunk egy pohár vizet, ha felébredünk éjszaka. Így reggelre valószínűleg úgy fogjuk érezni, hogy mindenképpen ki kell mennünk a mosdóba. Ha már sikerült felkelnünk, onnan már általában könnyebben fogunk más tevékenységbe belekezdeni.

Ismerjük el az apró sikereket is! Enyhe hangulatzavar esetén a felkelés mellett az olyan apróságok is nehéznek tűnhetnek, mint a fésülködés vagy a fogmosás. Erőt adhat, ha tudjuk, hogy érdemes ezekkel megküzdeni, mert utána megengedünk valami jót magunknak: iszunk egy finom forró csokit, meghallgatunk egy számot, amit szeretünk. Higgyük el, megérdemeljük! Az is segíthet, ha este, amikor jobb a kedvünk, a lehető legtöbb mindent előkészítünk a másnap reggelhez: például kiválogatjuk a ruháinkat, beáztatjuk a zabkását.

Tudatosan keressük a pozitív gondolatokat! Az enyhe depresszió rombolja az önképünket is. Ebben az állapotban nem érezzük magunkat értékesnek, úgy vélhetjük, maguk alá gyűrnek bennünket a nehézségek. Segíthet, ha olyan elmélkedéssel indítjuk a napunkat, amellyel tudatosítjuk magunkban, hogy az átélt nehézségeink átmenetiek, el fognak múlni. Ehhez hasznos gyakorlat, ha felidézzük az elért eredményeinket, sikereinket. Ehhez már telefonos mindfullness applikációkat is használhatunk, de másféle reggeli csendességet is tarthatunk. Elevenítsünk fel egy-egy olyan emléket, amikor olyasmit tettünk, amire büszkék lehetünk: sikerült a vizsgánk, megküzdöttünk egy nehézséggel, segítettünk valakin. Tudatosítsuk magunkban, hogy bár most sok minden nehéz, mi ugyanazok az emberek vagyunk, aki azokat véghez vitte.

Magazin

Szezonális depresszió

Szezonális depresszió

Szezonális depresszió: amikor nem tudunk örülni a nyárnakHa úgy érezzük, hogy nem villanyoz fel bennünket a strandidő...

bővebben
Hogyan vészeljük át

Hogyan vészeljük át

Hogyan vészeljük át ezt a nehezebb átmeneti időszakot?„Napok óta esett. Csendesen, kitartóan, szürkén. Néztem ki az...

bővebben
Végre elhittem

Végre elhittem

Végre elhittem: nem vagyok gyenge, csak depressziós!Nehéz kitörni az ördögi körből, engem ugyanis úgy nevelt az...

bővebben
Próbálj meg lazítani

Próbálj meg lazítani

Próbálj meg lazítaniNemrég elváltam, újjá kellett szervezzem az életemet – kezdi történetét Tünde, aki két kisfiát...

bővebben
A kapcsolatok ereje

A kapcsolatok ereje

A kapcsolatok erejeA minap egy nagyon kedves volt céges vezetőm bejegyzését olvastam az egyik közösségi hálón, amely a...

bővebben
Segít a lélek napsugara

Segít a lélek napsugara

Segít a lélek napsugaraÁdám harmadéves egyetemistaként úgy döntött, halaszt egy félévet, és önkéntesnek áll Afrikában....

bővebben

A vény nélkül kapható Remotiv extra filmtabletta az orbáncfű kivonatát tartalmazó növényi gyógyszer. A „lélek napsugaraként” is emlegetett orbáncfű révén klinikailag igazoltan javítja a hangulatot, csökkenti az enyhe depresszió tüneteit (lehangolt lelkiállapot, hangulati labilitás, belső belső nyugtalanság, stressz).

E

Javítja a hangulatot

E

Fokozza a motivációt

E

Garantált gyógyszerminőség

E

Klinikailag igazolt hatás*

Remotiv extra enyhe depresszió ellen

Vény nélkül kapható, orbáncfűkivonat-tartalmú gyógyszer

Weboldalunkon a következő publikációkra hivatkozunk:
* – Schrader E. et al: Hypericum Treatment of mild-moderate depression in a Placebo-controlled study, Human Psychopharmacology 1998
– Schrader E.: Equivalence of St.John’s wort extract (Ze 117) and fluo.; Clinical Psychopharmacology 2000